мвр

Пронајдени се 142 резултати на тема „мвр“
Македонија

МВР демантира: Не упаднавме во домови на членови на ВМРО-ДПМНЕ, туку преземаме акции за санкционирање на криминал

Министерството за внатрешни работи ја демантира објавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на Фејсбук, за упад во...
Македонија

Министерството за Правда чека МВР најнапред да го лоцира Груевски, па потоа да покрене постапка за екстрадиција

Министерството за правда ќе чека официјално известување од Министерството за внатрешни работи (МВР) дека осудениот пратеник и експремиер...