Хроника 05. март 2021. / 08:48

Двојно убиство во Топанско Поле

Двојно убиство во Топанско Поле

Две лица се убиени рано утринава, околу 03:00 часот на ул. Македонско-косовска бригада во скопската населба Топанско Поле во Скопје.

Жртвите се застрелани во автомобил. Бројни полициски сили се на местото на настанот и го испитуваат случајот. Засега не е познат мотивот за убиството.