Хроника 06. март 2021. / 22:14

На „Богородица“ запленет камион полн со марихуана

На „Богородица“ запленет камион полн со марихуана

Полицијата вечерва на граничниот премин „Богородица“ заплени камион полн со марихуана, информираат од МВР.

Од министерството, повеќе детали за акцијата најавуваат за утре.

Во Гевгелија денеска се одвива и друга акција за сузбивање на нелегална трговија со дрога, каде се запленети околу 200 килограми марихуана и приведени неколку лица.