Хроника 11. март 2021. / 11:48

Штипјанец фатен на дело додека извршувал кражба во куќа

Штипјанец фатен на дело додека извршувал кражба во куќа

На 10.03.2021, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.А.(33) од Штип затоа што околу 15.10 часот на ул.„Сремска“ во Штип бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ од куќа.

По целосно документирање на случајот против М.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.