Хроника 05. март 2021. / 09:13

Познат идентитетот на жртвите од двојното убиство во Скопје

Познат идентитетот на жртвите од двојното убиство во Скопје

Двојно убиство рано утринава се случи во скопската населба Топанско Поле кога напаѓачи излегле од возило и со пиштол и со автоматска пушка пукале во две лица кои седеле во паркирано возило.

ТВ21 пренесува за идентитетот на жртвите.

– Утврден е идентитетот на лицата А.Б.(28) и Б.В.(24), двајцата од Скопје. Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот, велат од МВР.

Убиството се случило околу 03:00 часот на ул. Македонско-Косовска бригада. Повеќе информации за двојното убиство може да најдете ТУКА.

Бројни полициски сили се на местото на настанот и го испитуваат случајот. Засега не е познат мотивот за убиството. Според информациите на медиумите, напаѓачите се во бегство.