Хроника 05. март 2021. / 11:33

Казнети 686 граѓани за неносење на заштитна маска

Казнети 686 граѓани за неносење на заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 686 прекршоци, соопшти МВР.

Од Министерството за внатрешни работи апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.