Хроника 11. март 2021. / 16:59

Ограбен товарен воз на ГП „Табановце“

Ограбен товарен воз на ГП „Табановце“

На Граничниот премин Табановце (железнички премин) синоќа е извршена тешка кражба од контејнери на товарен воз.

– Синоќа во 23:34 часот било пријавено дека на Граничен премин Табановце-железнички премин била извршена тешка кражба од контејнери на товарен воз, при што биле одземени кутии со апарати за домаќинство, се наведува во соопштението на Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.