Турција

Пронајдени се 213 резултати на тема „Турција“
Свет

Турција: Терорист на ПКК фатен во автомобил кој го запрел со автостоп – планирал да изведе напад на високи функционери

Во југоисточниот турски град Батман фатен е терорист кој во овој град планирал да изведе терористички напад, а фатен е во автомобил...