Регион 20. јануари 2021. / 10:46

Земјотрес ја потресе Турција

Земјотрес ја потресе Турција

Земјотрес со интензитет од 3,9 степени според Рихтер ја потресе Турција.

Епицентарот бил во покраината Бингол во источна Турција на 5 километри длабочин

Засега нема информации за евентуални штети.