Македонија 23. јануари 2020. / 18:09

(ВИДЕО ИНТЕРВЈУ) Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ објавува скандал – вистината за бизнисот со марихуана!

(ВИДЕО ИНТЕРВЈУ) Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ објавува скандал – вистината за бизнисот со марихуана!

Во денешното интерцју на Лидер, гостин е портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Со Арсовски разговаравме за актуелните предизвици на партијата чиј гласноворник е но и за тековните скандали на власта.

Портпаролот на опозицијата најави дека утре ВМРО-ДПМНЕ ќе објави голем скандал поврзан со законот за одледување на марихуана, бизнис во кој е фамилијата Заеви.

Погледнете го целото интервју: