Хроника 15. март 2021. / 17:49

(ВИДЕО) Момче на Тик Ток се снима како урнинира врз македонското знаме

(ВИДЕО) Момче на Тик Ток се снима како урнинира врз македонското знаме

На социјалната мрежа Тик Ток повторно се шири скандалозно видео на кое се гледа како момче уринира врз македонското знаме.

Во позадина на видеото се слуша албанска песна, која содржи говор на омраза.

Тик Ток е платформа на која во последно време најмногу се шират видеа на кои се гледа непочитување на законите.

Јавноста остро го осуди ова на социјалните мрежи, но се‘ уште нема осуда од властите. За оваа постапка може да се одговара пред законите на државата.