ВМРО-ДПМНЕ

Пронајдени се 17 резултати на тема „ВМРО-ДПМНЕ“
Македонија

Кржалоски: Од денес тргнуваме на терен со нова енергија- ќе понудиме алтернатива за младите, за Македонија

Тргнуваме со нова енергија, силно мотивирани напред. Нашата цел е Македонија во која секој млад човек ќе сака да живее и твори. Македонија...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Уставот мора да се почитува, без потпишан указ од страна на Претседателот на Република Македонија нема закон

ВМРО-ДПМНЕ го објави интегралниот текст од денешната прес конференцијата за медиуми на Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, ви...
Македонија

Мицкоски: Луѓето се безнадежни, а тоа е резултат на погрешните политики на Владата, нацрт спогодбата за името е соло игра на Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со граѓани на Валандово. Тој на средбата потенцира дека истиот...
Македонија

Милошоски: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата утре ќе поднесат предлог закон за зголемување на пензиите, СДС да не го попречува

Пратениците на Коалицијата „За подобра Македонија“ утре ќе поднесат предлог закон во Собранието на Република Македонија за зголемување...
Македонија

Најдовска: Во Новаци привршува легализацијата, а со тоа се отвораат можности луѓето да градат и инвестираат легално

Иако општина Новаци претежно е рурална средина, сепак согласно законот за урбанизам и просторно уредување и законот за градење и иако...