интервју

Пронајдени се 22 резултати на тема „интервју“
Македонија

Интервју на „Лидер“ со Мила Царовска: Изгубеното право на социјална помош може повторно да се врати!

Мила Царовска е еден од ретките министри во Владата на СДСМ за кои може да се каже дека во пракса спроведуваат политики со социјалдемократски...
Македонија

Мисајловски за Република: ВМРО-ДПМНЕ ќе биде главен двигател на промените кои следат, заедно со народот ќе ставиме крај на ужасот од оваа влада

Има катастрофална лоша економска слика, има криминал кој цвета, се краде на ангро, владата прави криминални иновации, тендери кои завршуваат...
Македонија

Туфегџиќ за „Лидер“: Решавањето на деценискиот спор отвара врата на безбедна, стабилна и економски просперитетна иднина за младите!

Од револуционерка до народен пратеник. На само 24 години Ивана Туфегџиќ, одлучи да седне на пратеничкото столче и од таму да ги бара правата...
Македонија

(ВИДЕО) Васко Ефтов за ЛИДЕР: Меѓународната заедница веројатно ќе назначи специјални претставници за Македонија

Лидер интервју со Васко Ефтов, долгогодишен новинар, автор на емисијата „Во Центар“ и актуелен директор на Телевизија Алфа. Ефтов ги...
Македонија

Мицкоски: Со менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со што Македонија ќе стане бинационална творба

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски во интервјуто за „Независен“ изјави дека со најавените уставни измени, покрај менувањето...
Македонија

Проф. Огинар: Референдумот задира длабоко во македонската држава и народ и никогаш и не смееше да биде зачнат

Нестор Огинар, долгогодишен професор во Њујорк, активист на македонската дијаспора во САД и политичар даде ексклузивно интервју за...