Хроника 14. март 2021. / 20:00

Приведен битолчанец кај кого била пронајдена марихуана

Приведен битолчанец кај кого била пронајдена марихуана

Полициски службеници од СВР Битола денеска го привеле И.Н.(24) од Битола, кај кого била пронајдена марихуана.

МВР соопшти дека по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело по член 215 и 216 од Кривичниот законик на Република С. Македонија.