Македонија

(ВИДЕО) Средба Заев-Саливан: Македонија е клучен фактор во регионот за стабилна и безбедна Југоисточна Европа

Премиерот Зоран Заев и заменик-државниот секретар на САД Џон Саливан по средбата во Владата одржаа заедничка прес-конференција. Саливан...