Македонија 23. јануари 2021. / 12:23

Милошоски: Вакцинацијата во Македонија доцни заради неспособноста на Филипче и Заев

Милошоски: Вакцинацијата во Македонија доцни заради неспособноста на Филипче и Заев

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, на својот Фејсбук профил напиша дека вакцините во Македонија доцнат исклучиво заради неспособноста на министерот Венко Филипче и на премиерот Зоран Заев.