венко филипче

Пронајдени се 32 резултати на тема „венко филипче“
Македонија

Филипче на форум во Женева: Резистентноста на антибиотиците е најголема закана за нашето здравје

Резистентноста на антибиотици е една од трите најголеми закани за нашето здравје и време е да ја кренеме свесноста за овој голем јавно-здравствен...
Македонија

Министерот Филипче во обиколка на болниците, ги советува здравствените работници како да гласаат на референдумот

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска беше во посета на општините Струга и Вевчани. За време на посетата Филипче ги посети...
Македонија

Стоилковски: Филипче да си поднесе оставка, нема друг случај ќерката на таткото да му дава тендери од 3 милиони евра

Венко Филипче и Ирина Ставридис Пановска треба да си заминат од функциите. Незамисливо е во јавна установа да доделува тендер при очигледен...