зоран заев

Пронајдени се 681 резултати на тема „зоран заев“
Македонија

(ВИДЕО) Средба Заев-Саливан: Македонија е клучен фактор во регионот за стабилна и безбедна Југоисточна Европа

Премиерот Зоран Заев и заменик-државниот секретар на САД Џон Саливан по средбата во Владата одржаа заедничка прес-конференција. Саливан...
Македонија

Ненадејната смрт на градоначалникот го откажа присуството на Заев на отворањето на делницата од автопатот во Бугарија

Владината делагација предводена од премиерот Зоран Заев утре нема да биде во можност да присуствува на настанот за отворање на делница...