Македонија 13. јуни 2018. / 15:11

Мицкоски влезе кај Заев: Дали средбата ќе трае подолго од две минути?

Мицкоски влезе кај Заев: Дали средбата ќе трае подолго од две минути?

По барање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска е закажана средба помеѓу двајцата лидери на најголемите политички партии во земјава, Зоран Заев и Христијан Мицкоски.

Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија, а Мицкоски веќе пристигна .

Темата на средбата ќе биде договорот за решение на спорот со името кој Заев вчера преку телефон го договори со неговиот грчки колега, Алексис Ципрас.

Претходно Мицкоски се сретна со претседателот Ѓорге Иванов, наскоро се очекуваат детали од средбите.