влада

Пронајдени се 219 резултати на тема „влада“
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Владата против загадувањето ќе потроши 1,6 милиони евра, а за автомобили и мебел 7 милиони евра

Македонските граѓани буквално се гушат поради неспособноста на локалната и централната власт да се справи со енормното аерозагадување....
Македонија

Влада на Унгарија: Ниту унгарската држава, ниту унгарските власти помогнале Груевски да ја напушти Македонија

Унгарската Влада соопшти дека во бегството на експремиерот Никола Груевски од Македонија не помагале ниту унгарската држава ниту унгарските...
Македонија

Шарените на протест пред Владата бараат оставки за бегството на Груевски: „Нема правда, нема мир или заборавивте“

Денеска пред Владата се одржа протест кој што го сочинуваа познати граѓански активисти кои што во голем дел беа дел од ,,шарената револуција’’....