христијан мицкоски

Пронајдени се 105 резултати на тема „христијан мицкоски“
Македонија

(ВИДЕО) Комунистите ги убија затоа што се бореа за Европска Македонија: Мицкоски оддаде почит на брутално убиените младинци од Струмица

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со неколку општински комитети на УМС, денеска се во посета во Струмица, на местото каде...
Македонија

Мицкоски: Ги детектиравме потенцијалните измами од минатите избори, поради тоа ни важно да имаме претседател на ДИК

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешното интервју за телевизија Канал 5 кажа дека една од барањата на партијата...
Македонија

Мицкоски на испраќањето на Илинденската коњаница: Се додека има млади кои ја почитуваат традицијата Македонија е жива!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со претставници од партијата беше на испраќање на Илинденската коњаница...
Македонија

Мицкоски: До овој момент не преговаравме и не разговаравме за други теми, ниту за карактерот на референдумот, ниту за евентуалното референдумско прашање

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, После неколку часовни преговори,...