Живот 11. септември 2018. / 21:53

Во Грција земјотрес од 3,4 степени, а почувствуван е и во Македонија

Во Грција земјотрес од 3,4 степени, а почувствуван е и во Македонија

Земјотрес со јачина од 3,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва околу 20:00 часот во Грција.

Земјотресот бил почувствуван и во Македонија, односно потресот бил почувствуван во охридскиот регион.

Бил на длабочина од 1 километар. Епицентарот бил на 26 километри оддалеченост од Ресен и на 9 километри оддалеченост од Крани.