македонија

Пронајдени се 371 резултати на тема „македонија“
Македонија

Кукан и Мекалистер: Пратениците ја поседуваат клучната одговорност во одредувањето на политичката насока на Македонија

Европратениците Дејвид Мекалистер и Едуард Кукан по собраниската дебата за предлогот за пристапување кон уставни измени денеска во...
Македонија

Полска се согласува судбината на Македонија да се обликува по волјата на нацијата, му рече новиот амбасадор на Иванов

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска ги прими акредитивните писма на Војчех Јежи Тичињски, новоименуван амбасадор...
Спорт

„Л’екип“ и „Скај“ се мајтапат со поразот на Македонија, а некои портали се сомневаат дека мечот е наместен?!

Француски „Л“Екип“ и англискиот „Скај спорт“ се мајтапат со високиот пораз на фудбалската репрезентација на Македонија од Ерменија...
Македонија

Николоски во Брисел: Македонија е приморана да преговара за нешто што ниедна друга нација нема да го направи

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски, обраќајки се на конференцијата на Европската Народна Партија во Брисел, меѓудругото...