Македонија 12. март 2021. / 13:54

Мицкоски: Кој повеќе лаже – премиерот или претседателот?

Мицкоски: Кој повеќе лаже – премиерот или претседателот?

Преку Фејсбук се обрати лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, кој објави видео во кое се гледа како премиерот Заев ветува вакцини од Фајзер, а потоа изјава од претседателот Стево Пендаровски, кој вели дека Фајзер не испорачува вакцини на земји со под 2 милиони жители.

За истото нешто, пишуваше денеска и Лидер.мк.