Македонија 22. јануари 2021. / 10:08

Димовски: Пописот се гледа како политичка наместо статистичка операција

Димовски: Пописот се гледа како политичка наместо статистичка операција

Утрово гостин во емисијата „Утро со Златев“ беше претседателот на СПМ, Љупчо Димовски.

Со овој гостин новинарот Златев зборуваше на повеќе теми како: земјоделството во Македонија за време на владеење на СДСМ, законот за попис кој во текот на вчерашниот ден се донесе во Собранието. Тука се зборуваше и за партијата СПМ и кои се нивните идни дејствија.

Целото гостување може да го погледнете ТУКА.