Инцидент

Пронајдени се 43 резултати на тема „Инцидент“
Македонија

Прв насилен инцидент поврзан со референдумот: Советник на Заев физички нападнал две момчиња во Тетово?

Две момчиња кои делеле флаери за референдумот биле физички нападнати денескаво Тетово. Ова е првиот насилен инцидент во врска со претстојниот...