Хроника 21. август 2020. / 18:00

Контролор истуркал патник од автобус и го истепал

Контролор истуркал патник од автобус и го истепал

На 20.08.2020 во 15: 40 часот во СВР Скопје, А.А.(57) од Скопје пријавил дека околу 15: 25 часот во автобус бр.35 на ЈСП, на автобуска постојка на бул.„Крсте Мисирков“, бил истуркан од автобусот и физички нападнат.

Според А.А лицето се претставило дека е контролор во ЈСП.

Се работи на расчистување на случајот.