Хроника 31. декември 2020. / 19:31

(ВИДЕО) Полицијата спречена да изврши контрола на Бит пазар за продажба на петарди

(ВИДЕО) Полицијата спречена да изврши контрола на Бит пазар за продажба на петарди

На Бит Пазар денеска се случил инцидент меѓу полицијата и продавачите, јави ТВ Шења.

Настанот се случил при обидот на припадниците на МВР да одземат пиротехнички средства.

Денешниот настан се случува откако синоќа полицијата заплени над 30 000 парчиња пиротехника токму на Бит Пазар, а беа приведени и две лица.

Во претходните денови, слични акции имаше и во Гостивар, Штип и Битола при што беа одземени над 30 000 парчиња пиротехника, а четири лица беа приведени.

Од видеото, не е јасно како завршила акцијата на полицијата.