Хроника 31. декември 2020. / 21:03

Приведен 18-годишник од инцидентот со полицијата во Кисела Вода

Приведен 18-годишник од инцидентот со полицијата во Кисела Вода

Околу 18 часот во пред еден угостителски објект во скопската населба Кисела Вода се случил инцидент, при што физички бил нападнат еден полициски службеник.

-Полициски службеници го лишиле од слобода М.Н.(18) , од Скопје, кој при легитимирање поради агресивно однесување кон едно лице, почнал агресивно да се однесува и кон полициските службеници и физички нападнал еден од нив, оштетувајќи го стаклото од влезната врата на станбена зграда, изјавиле од МВР за ТВ21.

Лицето е приведено во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Дел од медиумите пренесуваат дека до инцидентот дошло откако групата почнала да се конфронтира со полицијата бидејќи кафулето требало да се затвори поради истекот на работното време, кое во моментот е до 18 часот.

Со пцости и закани кон полицијата, две лица кои седеле на иста маса одбивале да си заминат од кафулето, а расправијата се вжештила надвор, пред локалот.