Македонија 18. август 2019. / 21:26

Стоилковски до Костадинов: Зборуваш за се друго само не за торбите

Стоилковски до Костадинов: Зборуваш за се друго само не за торбите

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот Фејсбук профил му реплицираше на пратеникот и портпарол на СДСМ, Костадин Костадинов, кој претходно објави фејсбук статус во врска со денешната прес конференција на Стоилковски.

-Ти ја разбирам паниката, ама не ти ги оправдувам мотивите.
Збориш за се друго само не за торбите пари и тоа е чисто штитење на криминал.
Твојот идол, крими Заев, има мотив и тој е јасен, човекот од петни жили се труди да не се дознае адресата каде завршува таа торба со пари.
Ама ти имаш уште еден и тој очигледно е личен, па затоа ајде одговори: од што точно се плашиш за вака да конструираш?
Каква е твојата блискост со Боки Тредичи и зошто беше член на неговата невладина? Што точно крие телефонот на Боки?
Ја знаеш народната, “Уценет човек, жив ѓавол”, пак ли да те учам народни поговорки?
П.С. Ќе го напишев ова и на ѕидот на Костадинов, но тој очигледно како и Крими Заев блеска со цензура па блокира коментари. Чиста демонстрација на демократскиот капацитет – напиша Стоилковски.