сдсм

Пронајдени се 132 резултати на тема „сдсм“
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја кочи изградбата на автопатот Охрид-Кичево, не превзема никаква активност и само ја зголеми цената

„СДСМ повеќе од година и пол ја кочи изградбата на автопатот Кичево – Охрид. Неспособноста на власта ги чини граѓаните година ипол...
Македонија

СДСМ: Раководството на Груевски и шемите со Субрата Рој се симбол за криминал, земјиштето им се враќа на земјоделците

СДСМ испрати свое соопштение до јавноста во кое го обвини раководството предводено од поранешниот премиер Никола Груевски за криминал...
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Ќе покренам тужба против СДСМ за клевета, но и за нарушување на мојот кредибилитет и интегритет

Во интервју за Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека во моментов во Македонија има Влада која нема никаков...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ призна дека целокупната власт во државата е во нивни раце и ја злоупотребуваат како сакаат

ВМРО-ДПМНЕ реагираат на соопштението кое денеска го објави СДСМ. Ви ја пренесуваме во целост реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ јавно и отворено...