топ

Пронајдени се 863 резултати на тема „топ“
Македонија

Мицкоски: Честитки до АРМ, а Владата кон нив да покаже поголема грижа, тие се еден од столбовите на нашата државност

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес преку социјалните мрежи од лично име и од името на ВМРО-ДПМНЕ им го честиташе 18-ти...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Или МВР нека го покаже работниот налог за викенд во Охрид на началникот на Алфите или истиот да си поднесе оставка и одговара

Тоа што МВР го крие наводниот работен налог за началникот на Алфите кој бил на викенд во Охрид со службено возило е доказ дека сведоци...
Македонија

Мицкоски: Референдумот е претешка задача за Владата: Како е сочуван идентитетот кога институционалниот идентитет се губи?

ВМРО-ДПМНЕ ќе се изјасни во однос на тоа како ќе ја води референдумската кампања тогаш кога ќе завршат консултациите што ги најавивме...
Македонија

Амнестиран терорист се заканува со нов конфликт: Ако пропадне референдумот, со или без Македонците, Албанците ќе продолжат кон ЕУ и НАТО

Ќе реагираат ли ОЈО и МВР на повиците за отворен конфликт на Абедин Зимбери, поранешен пратеник и командант на ОНА во 2001? На својот ФБ...
Македонија

Митревски: Интеграцијата на Македонија во ЕУ значи подобар животен стандард и повеќе пари за сите наши граѓани

Почитувани граѓани, Пред нас е историска, најдобра и фер шанса, која што имаме заедничка одговороност да ја искористиме. Со македонско-грчкиот...