Наум Стоилковски

Пронајдени се 12 резултати на тема „Наум Стоилковски“
Македонија

Стоилковски: Заев мора да сноси кривична одговорност за повикот до бизнисмените да ги наградат работниците за референдумот

Зоран Заев го допре дното. Зоран Заев ја одреди цената за која што граѓаните треба да се откажат од националниот идентитет. Зоран Заев...
Македонија

Стоилковски: Филипче да си поднесе оставка, нема друг случај ќерката на таткото да му дава тендери од 3 милиони евра

Венко Филипче и Ирина Ставридис Пановска треба да си заминат од функциите. Незамисливо е во јавна установа да доделува тендер при очигледен...
Македонија

Наум Стоилковски: Македонија е претворена во дувло на криминалот и корупцијата, а тоа доби потврда и од ГРЕКО

Македонија е претворена во дувло на криминалот и корупцијата, а тоа доби потврда и од ГРЕКО, групата на држави во борба против корупцијата...
Македонија

(Видео) Стоилковски: Во ниедна директива на ЕУ не стои дека службени возила треба да се користат за превоз по плажи

СДСМ безобразно ги злоупотребува државните ресурси за задоволување на хедонистичките страсти на сопствените функционери. Со вакво...
Македонија

Стоилковски: МВР три дена молчи и не одговара што бара нивно службено возило во Грција- за ова мора да се понесе одговорност

МВР три дена молчи и не одговара што бара нивно службено возило во кампот Евридики во соседна Грција? Кој издал налог и што барал полициски...