Македонија 13. June 2018. / 13:21

Мицкоски е на средба со Иванов, од таму оди кај Заев

Мицкоски е на средба со Иванов, од таму оди кај Заев

По прес конференцијата, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски замина на средба со претседателот Ѓорѓе Иванов.

Тие разговараат за договорот кој премиерот Зоран Заев го постигнал со неговиот грчки колега Алексис Ципрас, за промена на уставното име.

По средбата со Иванов, во 14:30, Мицкоски ќе се сретне со Заев во Владата.