промена на името

Пронајдени се 37 резултати на тема „промена на името“
Македонија

Заев: Уставните измени се едноставни – ќе се викаме Северна Македонија и ги бришиме одлуките на АСНОМ

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција кажа дека Владата ги утврди нацрт-амандманите за промена на Уставот, согласно Договорот...