Живот 11. август 2018. / 18:32

Детали за земјотресот што попладнево ја потресе Македонија

Детали за земјотресот што попладнево ја потресе Македонија

Земјотрес попладнево ги вознемири граѓаните на Македонија и регионот.

Неофицијално, епицентарот на земјотресот е во Албанија, на 38 километри северо-источно од Тирана и е со интезитет од 5.1 степени според Рихтеровата скала.