Македонија 12. март 2021. / 09:51

Николоски: Неспособноста на Заев чини човечки животи

Николоски: Неспособноста на Заев чини човечки животи

Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, на својот Фејсбук профил напиша статус со кој го критикува начинот на кој Заев се справува со пандемијата, а се повикува на вчерашната објава дека во Србија ќе се произведуваат вакцини.

Како што пишува, Македонија под водство на Заев потонала од лидер во регионот до последното место.

Колку ПОТОНА Македонија со Заев. Од регионален лидер до последно место. Вучиќ и Србија за рекорден рок до 15 ОКТОМВРИ…

Posted by Aleksandar Nikoloski on Thursday, March 11, 2021