напад

Пронајдени се 107 резултати на тема „напад“
Свет

Вооружен напад во Мексико, маскирани како музичари среде плоштад направиле масакр – 3 лица убиени, 7 повредени

Вооружани напаѓачи во центарот на Мексико Сити убиле три лица и повредиле седуммина. Нападот се случил на плоштад каде имало голем број...