Хроника 13. март 2021. / 16:40

Нападната и ограбена 74-годишна кавадарчанка

Нападната и ограбена 74-годишна кавадарчанка

Кавадарчанка на 74-годишна возраст била нападната и ограбена.

Седумдесет и четири годишната кавадарчанка П.М. вчера во 13:53 часот пријавила во полиција дека едно лице со употреба на сила и го одзело паричникот во кој имало пари и документи, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.