Хроника 28. јануари 2021. / 16:56

Двајца скопјани претепале полицаец

Двајца скопјани претепале полицаец

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.А.(21) и Ш.А.(22) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење на работи од безбедноста“.

На 20.01.2021 на ул.„Стојна Стефкова“ во Скопје, пријавените физички нападнале полициски службеник кој извршувал службени дејствија.