Хроника 17. февруари 2021. / 22:53

Кичевка нападната од помлад сограѓанин, полицијата го привела

Кичевка нападната од помлад сограѓанин, полицијата го привела

Педесет и две годишната од Кичево, изминатата ноќ, дваесет минути по полноќ пријавила во Одделението за внатрешни работи Кичево дека физички била нападната од сограѓанинот М.В (.32).

Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.