Хроника 06. февруари 2021. / 17:30

Сопруг ја нападнал сопругата, па завршила во болница

Сопруг ја нападнал сопругата, па завршила во болница

На 05.02.2021 во 10.40 часот во с.Камењане од полициски службеници од СВР Тетово е лишен од слобода Б.О.(25) од с.Камењане, постапувајќи по претходна пријава на 04.02.2021 во 23.55 часот дека во Клинички центар-Тетово била донесена со повреди 30- годишна жена од с.Камењане која била физички нападната од нејзиниот сопруг Б.О, информира МВР.

По документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.