Хроника 11. декември 2020. / 17:09

Затвореник физички нападна вработен во „Идризово“

Затвореник физички нападна вработен во „Идризово“

На 10.12.2020 во 20:53 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 20.45 часот, при смотра на затворениците, А.С.(30) од Кичево, вработен во Казнено-поправна установа „Идризово“, бил физички нападнат од затвореникот Х.Б.(28) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.