Македонија 03. март 2021. / 18:42

Мицкоски: Гласање за недоверба на Владата е доказ за слабоста на Заев и недовербата во мнозинството

Мицкоски: Гласање за недоверба на Владата е доказ за слабоста на Заев и недовербата во мнозинството

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во Фејсбук објава го критикуваше гласањето за недоверба на Владата кое го смета за слабост на премиерот Зоран Заев како и недоверба во мнозинството.

-Заев е мафијаш, тоа е дел од неговиот карактер. Тоа што на мала врата на сила протуркува во Собрание гласање за недоверба на Владата, ограничувајќи ја јавната дебата никако не е израз на неговата сила, туку е доказ за неговата огромна слабост, но и недоверба во мнозинството кое многу лесно ќе го загуби, напиша Мицкоски.

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во…

Posted by Hristijan Mickoski on Wednesday, March 3, 2021