Магазин 11. март 2021. / 22:28

Мицкоски: Македонската ракометна репрезентација повторно не направи горди Македонци

Мицкоски: Македонската ракометна репрезентација повторно не направи горди Македонци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го честита успехот на ракометната репрезентација на Македонија, која го совлада светскиот шампион Данска со 33:29.

Македонската ракометна репрезентација под водство на новиот селектор Кирил Лазаров повторно не направи горди Македонци!

Победа во првиот меѓусебен меч и прва позиција во квалификациите за Европското првенство.

Честитки, Македонија има сила за големи победи – порача Мицкоски.

 

Македонската ракометна репрезентација под водство на новиот селектор Кирил Лазаров повторно не направи горди Македонци!…

Posted by Hristijan Mickoski on Thursday, March 11, 2021