болница

Пронајдени се 29 резултати на тема „болница“
Свет

Дечињата од Тајланд утре ја напуштаат болницата, па се враќаат во пештерата – повторно ќе го проживеат пеколот (ВИДЕО)

Дванаесетте деца од Тајланд и нивниот фудбалскиот тренер кои после 21 ден беа спасени од поплавената пештера утре ќе одат во своите домови. -Дечињата...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Одделението за анестезија и реанимација во прилепската градска болница е оставено без основните лекови

Она за што предупредувавме во изминатите денови, дека оваа Влада предводена од СДС освен погубни политики, нема што да им понуди на граѓаните...