Сцена 16. септември 2018. / 21:43

Поради тоа баш сум нервозна – Јелена Ѓоковиќ призна што и смета (ВИДЕО)

Поради тоа баш сум нервозна – Јелена Ѓоковиќ призна што и смета (ВИДЕО)

Сопругата на најдобриот тенисер во свет открива во која ситуација умее да се изнервира.

Јелена, сопруга на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ секогаш е во добра кондиција и успева да ја одржи својата линија. Но…

Редовно вежба, но признава , дека некои тренизи ги испушта, а тоа не и е баш што го сака…

 

 

View this post on Instagram

 

When I have days go by without a workout, I start feeling very grumpy… If I skip too many workouts I need such a strong will power to move again. I become lazy.. Believe me, next to a professional athlete, you become very conscious of how often you train. So grateful to be in the right environment to nurture myself. Thank you, amore! @djokernole What about you guys, what’s your favourite workout routine? 💪🏋️‍♀️😅 . Ne znam kako je vama, ali ja kad sastavim nekoliko dana bez fizičkih aktivnosti se baš unervozim. A i ulenjim. Onda mi baš treba jaka volja i podsećanje koliko je bitan trening da bih se pokrenula… A činjenica da živim sa profesionalnim sportistom nekako baš čini da budem itekako svesna kad počnem da zabušavam 😂 Ne kažu mudri ljudi bezveze da treba da se okružimo dobrim ljudima da bi odoleli nekim iskušenjima koja nas unazadjuju. Ja prezahvalna na mom mikro-svetu 🙏 Šta vi volite da trenirate? Koje su vaše rutine?

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on

– Не знам како ви е вас, но кога јас неколку дена сум без физички активности тоа ме прави нервозана. Но и станувам мрзлива. Тогаш потрбна ми е силна желба и помисла колку е битен тренингот за да се подигнам… А фактот дека живеам со професионален спортист ми се чини дека и треба да бидам свесна кога почнувам да забошувам. Мудреците напразно не велат дека теба да сме со добри луѓе за да им одолееме на некои искушенија кои нас не уназадуваат. Јас сум премногу благодарна на мојот микро–свет.

Што вие би сакале да тренирате? Кои се вашите навики? Напишала Јелена на своите фанови на социјалната мржа Инстаграм.