Регион 10. ноември 2020. / 13:21

(ВО ЖИВО) Изјави на премиерите Заев и Борисов и канцеларката Меркел

(ВО ЖИВО) Изјави на премиерите Заев и Борисов и канцеларката Меркел

Изјави на премиерите на С. Македонија и Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов и германската канцеларка Ангела Меркел по Самитот за Западен Балкан во рамки на Берлинскиот процес