Бојко Борисов

Пронајдени се 27 резултати на тема „Бојко Борисов“
Македонија

Заев побара од Борисов заеднички амбасади со Бугарија, на Фб се шегуваат: „един народ и посолство, две држави“

Откако се согласија дека заеднички ќе слават историјата, Заев и Борисов сега договараат и заедничко претставување во странство. Посетата...