Регион 12. февруари 2019. / 14:53

(ВИДЕО) Вучиќ: Ќе си поднесев оставка да изгубев на референдум како Заев

(ВИДЕО) Вучиќ: Ќе си поднесев оставка да изгубев на референдум како Заев

Српскиот претседател Александар Вучиќ во своето гостување на српската телевизија „Хепи“ даде осврт и на неодамна одржаниот референдум за промена на уставното име на Македонија.

-Нема да си играм како во Македонија народот вика не, а во собранието се изгласа за. Во Србија да се одржеше референдум и да изгубевме ќе си дадев оставка и ќе речев граѓаните се против и не можам да одам против тоа, потенцираше српскиот претседател во своето интервју.